Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie uratował tonącego wędkarza

Data publikacji 09.06.2022

„Dzień dobry, chciałam pogratulować postawy Policjanta. (…) Miło wiedzieć, że nadal można liczyć na pomoc Policji nawet po służbie, gratuluję postawy i oby więcej takich funkcjonariuszy.” – to fragment maila, który wpłynął do malborskiej komendy opisującego zdarzenie z ostatniej niedzieli. Sierż. szt. Arnold Masys, na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Nowym Stawie, będąc na urlopie uratował życie wędkarza, którego łódka przewróciła się na Nogacie. Policjant, spędzając wolny czas na swojej jednostce pływającej, zauważył w wodzie mężczyznę, który ostatkiem sił trzymał się przewróconej szalupy. Natychmiast rzucił mu koło ratunkowe i pomógł wydostać się na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza pechowy wędkarz wyszedł z tej opresji cały i zdrowy.

Sierżant sztabowy Arnold Masys z Komisariatu Policji w Nowym Stawie jest kolejnym funkcjonariuszem, który udowodnił, że policjantem jest się całą dobę, nawet na urlopie. W środę (8.06.2022) do malborskiej komendy wpłynęła wiadomość e-mail od kobiety, która w ubiegłą niedzielę była świadkiem, jak policjant uratował na Nogacie topiącego się wędkarza. Mężczyzna wpadł do wody po tym, jak jego łódka, z której łowił ryby, przewróciła się. Wędkarz ostatkiem sił trzymał się przewróconej szalupy, a ponad lustrem wody wystawał tylko jego czubek głowy. Całą sytuację zauważył  przepływający obok, na swojej jednostce pływającej, policjant i natychmiast ruszył w kierunku mężczyzny. Na szczęście nowostawski funkcjonariusz jest doświadczonym wodniakiem posiadającym uprawnienia ratownika wodnego i doskonale wiedział, jak  pomóc „topielcowi”. Policjant rzucił wędkarzowi koło ratunkowe i pomógł mu wydostać się na brzeg. Dzięki szybkiej reakcji mundurowego wędkarz cały i zdrowy, choć wystraszony, wyszedł z tej niebezpiecznej opresji.

Świadkami tej sytuacji było małżeństwo pływające na większej łodzi, które pomogło funkcjonariuszowi odwrócić przewróconą łódź i wyciągnąć ją z wody. Kiedy kobieta dowiedziała się, że wędkarza uratował policjant, postanowiła wysłać do malborskiej jednostki drogą e-mailową gratulacje. „Miło wiedzieć, że nadal można liczyć na pomoc Policji nawet po służbie, gratuluję postawy i oby więcej takich funkcjonariuszy”. – zakończyła swoją wiadomość autorka.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony