Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwukrotnie, w ciągu dwóch kolejnych dni, został złapany na kradzieży roweru przez policjanta po służbie

Data publikacji 09.06.2022

W dniach 7 i 8 czerwca bieżącego roku kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z górowskiej komendy powiatowej asp. szt. Wojciech Karyś, będąc po służbie, dwukrotnie zatrzymał tego samego sprawcę kradzieży, gdy ten jechał na skradzionych jednośladach. Za drugim razem zatrzymany mężczyzna dodatkowo był pod wpływem alkoholu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Górze 7 czerwca bieżącego roku około godziny 13:30 wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Skradziony jednoślad o wartości kilkuset złotych był charakterystyczny, miał bowiem zamontowane dwa koszyki.

Górowski policjant, wracając do domu po zakończonej służbie, zauważył na jednej z ulic miasta mężczyznę jadącego na rowerze, który odpowiadał opisowi skradzionego jednośladu. Funkcjonariusz niezwłocznie zatrzymał 49-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. Na miejsce po kilku minutach przyjechał patrol, który zabezpieczył rower pochodzący z kradzieży. Szybko okazało się, że zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany lokalnym stróżom prawa.

Dzień później, 8 czerwca, około godziny 16:40 dyżurny z górowskiej komendy odebrał kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru, tym razem jednoślad został skradziony spod jednego z okolicznych sklepów. Godzinę później, w miejscowości Ryczeń, aspirant sztabowy Wojciech Karyś znów, gdy był po służbie, zauważył tego samego mężczyznę i to ponownie na skradzionym rowerze. Tym razem amator cudzych jednośladów dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz sprawca dwóch kradzieży odpowie za swoje czyny przed sądem. Skradzione rowery wróciły natomiast do swoich właścicieli.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony