Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kobietę, która usiłowała zabić 93-latkę

Data publikacji 10.06.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali 68-latkę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa zamieszkałej z nią 93-latki. Kobieta usłyszała zarzut i decyzją sądu trafiła do aresztu śledczego na okres 3 miesięcy.

6 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o tym, że 68-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego usiłowała udusić zamieszkałą z nią 93-latkę. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i udali się do domu, w którym mieszkały kobiety ze swymi rodzinami.

W trakcie czynności, funkcjonariusze ustalili, że 68-latka podduszała kołdrą schorowaną, niekomunikatywną, przykutą do łóżka 93-latkę, kiedy w domu nie było pozostałych domowników. Na szczęście nie udało jej się skutecznie skrzywdzić ofiary. 93-latka nie była na tyle komunikatywna by poskarżyć się rodzinie, jednak sprawa wyszła na jaw dzięki okolicznościom, których na tym etapie postępowania śledczy nie chcą zdradzać. Zebrany przez nich materiał dowodowy potwierdził wcześniejsze doniesienie.

68-latka została zatrzymana. Po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla zatrzymanych została przez policjantów doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Miechowie. Tam usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa poprzez wielokrotne duszenie leżącej na łóżku i nieporadnej ze względu na wiek i stan zdrowia 93-latki.

8 czerwca br. sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Miechowie, zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony