Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolili się z jazdy na motocyklach

Data publikacji 10.06.2022

Policjanci z kujawsko-pomorskiej drogówki doskonalili umiejętność jazdy motocyklem. Na zamkniętym terenie „Kartodromu PZMot” przy ul. Fordońskiej, doskonalili różne techniki jazdy, awaryjne hamowanie, omijanie przeszkód, dynamiczne pokonywanie zakrętów oraz szybką zmianę toru jazdy.

Codziennie drogi województwa kujawsko-pomorskiego patrolują policjanci na motocyklach, które są na wyposażeniu ruchu drogowego. Duża mobilność i skuteczność jednośladów pozwala osiągać wymierne efekty w ujawnianiu przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym.   

Wczoraj (08.06.2022r.) policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy przy współudziale instruktorów Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy PZMoT w Bydgoszczy przeprowadzili warsztaty doskonalące z zakresu techniki jazdy motocyklem dla policjantów ruchu drogowego. Podczas zajęć, które odbyły się na terenie „Kartodromu PZMot” przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy, uczestnicy szkolenia ćwiczyli różne elementy techniki jazdy, tj.:

    • jazdę slalomem miedzy pachołkami,
    • szybką zmianę toru jazdy,
    • awaryjne hamowanie,
    • omijanie przeszkód,
    • dynamiczne pokonywanie zakrętów.

W szkoleniu uczestniczyło 19 policjantów ruchu drogowego, którzy na co dzień pełnią służbę na motocyklach służbowych. Tego rodzaju zajęcia  przeprowadzane są na początku sezonu motocyklowego stwarzając możliwość doskonalenia techniki jazdy oraz przygotowują policjantów do pełnienia służby.

 

Film https://youtu.be/A5Gj9fQKtuQ

Powrót na górę strony