Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Centrum miasta to nie odcinek specjalny

Data publikacji 13.06.2022

Skrzynka Stop Agresji Drogowej działa i spełnia swoją funkcję. Przekonał się o tym kierowca forda, który za nic miał przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Film z jego drogowych "wyczynów" w centrum Świętochłowic został przesłany na policyjną skrzynkę przez świadka jego drogowych przewinień.

Ignorowanie przepisów ruchu drogowego oraz brawura piratów drogowych stanowią niebezpieczeństwo nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu - także dla pieszych. Jednak nieodpowiedzialni kierowcy nie mogą czuć się bezkarni. Coraz więcej nagrań ich drogowych "wyczynów" zostaje zarejestrowanych przez wideorejestratory w samochodach innych kierowców. Nagrania są przesyłane na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej. "Bohaterowie" filmów otrzymują punkty karne i wysokie mandaty, a nierzadko odpowiadają za swoje drogowe przewinienia przed sądem.

Przykładem jest nagranie z kwietnia br. ze Świętochłowic. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić i ukarać kierującego fordem. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem oraz najechanie na linię podwójną ciągłą w trakcie tego manewru, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1700 i 15 punktami karnymi.

Jeśli jesteś świadkiem niebezpiecznego zdarzenia, pamiętaj, że zawsze możesz nas o tym poinformować, a jeśli dodatkowo posiadasz zarejestrowany materiał wideo, skorzystaj ze skrzynki STOP AGRESJI DROGOWEJ.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.78 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 143.86 KB)

Powrót na górę strony