Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 5 kilogramów amfetaminy

Data publikacji 13.06.2022

Operacyjni zatrzymali troje mieszkańców Lublina, u których zabezpieczono znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania zajmowanego przez nich mieszkania funkcjonariusze odnaleźli 5 kilogramów amfetaminy. Zatrzymani odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Mężczyźni w wieku 23 i 25 lat zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Jeden z nich był poszukiwany.

Przejęcie amfetaminy było efektem pracy operacyjnej policjantów z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie wspieranych przez funkcjonariuszy ze Świdnika. Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż poszukiwany do odbycia 1,5 roku pozbawienia wolności mieszkaniec Lublina, może posiadać znaczne ilości środków odurzających i może uczestniczyć w ich obrocie.

Prowadzone czynności zaprowadziły policjantów do jednego z lubelskich mieszkań. Na ustalony adres funkcjonariusze weszli pod koniec ubiegłego tygodnia. W lokalu zatrzymane zostały 3 osoby – dwoje 23-latków oraz 25-latek. W trakcie przeszukania, w jednym z pokoi operacyjni znaleźli 5 kilogramów amfetaminy.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnej celi. Policjanci w trakcie czynności udowodnili im udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / kp)

  • amfetamina
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony