Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wadowic zabezpieczyli ponad 14 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 13.06.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał ponad 14 kilogramów marihuany. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

9 czerwca br. kryminalni z Wadowic oraz policjanci z Posterunku Policji w Brzeźnicy, pojechali na teren jednej z posesji w gminie Brzeźnica, gdzie według ustaleń operacyjnych, jej właściciel miał posiadać znaczną ilość środków odurzających. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w jednym z pomieszczeń użytkowych budynku dwie walizki turystyczne, w których znajdował się zapakowany hermetycznie susz roślinny, który po sprawdzeniu testerem narkotycznym okazał się być suszem konopi innych niż włókniste. W każdej z walizek znajdowało się po siedem takich opakowań. Ponadto w tym samym pomieszczeniu, we wnętrzu wersalki, policjanci znaleźli walizkę z tworzywa sztucznego oraz torbę na laptopa, w których także była marihuana. Kryminalni podczas przeszukania zabezpieczyli łącznie 14,5 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 500 tys. złotych. 45-letni właściciel zakazanych substancji został zatrzymany.

W Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach  zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W piątek (10 czerwca br.) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.01 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.55 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony