Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysłał wiadomość, że chce targnąć się na swoje życie. Pomogli lubińscy policjanci

Data publikacji 13.06.2022

W minionym tygodniu policjanci wydziału prewencji z Lubina uratowali życie mężczyźnie, który usiłował popełnić samobójstwo. Szybkie i zdecydowane działanie mundurowych udaremniło podjęcie desperackiego kroku. Do niecodziennej interwencji doszło na terenie ogródków działkowych. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

     

Patrol prewencji w składzie post. Bartłomiej Pociecha i post. Sebastian Szelczyński, został wysłany przez dyżurnego jednostki na ulicę Spacerową w Lubinie, gdzie według zgłoszenia na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych miał przebywać mężczyzna, który chwilę wcześniej wysłał wiadomość tekstową do swojej partnerki, że chce targnąć się na własne życie.

Mundurowi szybko przybyli na wskazane w zgłoszeniu miejsce. Liczyła się każda sekunda, gdyż życie ludzkie było zagrożone. W trakcie sprawdzania okolicznego terenu, funkcjonariusze zauważyli załamanego mężczyznę siedzącego przy stole, a obok niego leżał nóż. Desperat na widok funkcjonariuszy chwycił nóż krzycząc, że nie chce mu się żyć. Mundurowi szybko znaleźli się przy nim, odebrali nóż i obezwładnili go, aby nie zrobił sobie krzywdy.

Kontakt ze zrozpaczonym mężczyzną był bardzo utrudniony, policjantom ciężko było się z nim porozumieć. Mundurowi ustalili, że desperat pokłócił się ze swoją partnerką, zaczął spożywać dużą ilość alkoholu i nie mógł poradzić sobie z tą sytuacją. Groził, że popełni samobójstwo, gdyż jego życie straciło sens. Funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy, po czym przekazali pod opiekę specjalistów.

Bez wątpienia dynamika oraz stanowczość podjętych przez policjantów działań przyczyniły się do uratowania jego życia. To kolejny przykład profesjonalizmu i zaangażowania lubińkich policjantów, którzy każdego dnia swojej służby starają się jak najsumienniej wypełniać słowa roty ślubowania.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia, a sami nie wiemy, jak poradzić sobie z problemami. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z organizacją pomocową, np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których uzyskamy profesjonalną pomoc.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  

Powrót na górę strony