Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa interwencja chocianowskich policjantów

Data publikacji 13.06.2022

W dość niespotykanej interwencji uczestniczyli policjanci komisariatu w Chocianowie. Funkcjonariusze wezwani na miejsce przez przechodniów i kierowców, zauważyli stado łabędzi idących jezdnią. Natężenie ruchu na tym odcinku na co dzień jest dość intensywne, dlatego mundurowi pomogli rodzicom wraz z pisklętami bezpiecznie dotrzeć na łono natury.

Policjanci podejmują się bardzo rożnych, a czasem i nietypowych zadań. Funkcjonariusze na co dzień dbają o bezpieczeństwo ludzi, ale tym razem oprócz kierowców i ich pasażerów, zagrożone były także zwierzęta.

Funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce po zgłoszeniach obywateli. Kiedy stróże prawa ostatecznie dotarli na ulicę Lubińską w Chocianowie łabędzia rodzina spacerowała w najlepsze środkiem ruchliwej drogi. Przejeżdżające obok samochody bynajmniej nie deprymowały ptasich rodziców i ich szóstki potomstwa. Ptaki nie zważały ani na przejeżdżające obok auta czy jednoślady, mimo że taki stan rzeczy stanowił zagrożenie zarówno dla nich jak i pozostałych użytkowników drogi.

Policjanci domyślili się, że łabędzie najwidoczniej zgubiły się w poszukiwaniu nieopodal zlokalizowanych stawów, dlatego przez kilkaset metrów eskortowali niepokorną rodzinę jezdnią, tym samym zapewniając bezpieczeństwo wszystkim korzystającym w tym czasie ze wspomnianej ulicy.

Przypominamy, że nadal obowiązuje art. 11 pkt. 1 Prawa o ruchu drogowym, który mówi o obowiązku pieszych polegającym na konieczności korzystania z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza. W przypadku opisywanej historii ptasiej rodziny najwidoczniej te zasady nie są im jeszcze znane, dlatego policjanci poprzestali na zwróceniu uwagi i wskazaniu właściwego kierunku drogi, która została zwieńczona w pobliskich zbiornikach wodnych.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski

 

Powrót na górę strony