Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie krakowskich policjantów w narkotykowy biznes. Zatrzymano 3 dilerów

Data publikacji 14.06.2022

W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Podgórze dotyczącym handlu narkotykami małopolscy i krakowscy policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby.  Dwaj podejrzani o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

W kwietniu pisaliśmy o zatrzymaniu 3 narkotykowych dilerów i zabezpieczeniu narkotyków o wartości około 200 000 zł. (Pisaliśmy o tamtej sprawie tutaj: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/21916,Wpadka-trojga-krakowskich-dilerow.html). Śledztwo okazało się rozwojowe. Kilka dni temu, policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie i krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali kolejne 3 osoby, zaangażowane w rozprowadzanie środków odurzających na terenie miasta.

Obecna realizacja została przeprowadzona w Podgórzu. Policjanci we wczesnych godzinach porannych weszli do wytypowanych mieszkań zajmowanych przez narkotykowych dilerów. 

Pod jednym z adresów, u 30-latka, funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich składającą się z 24 krzewów w różnej fazie wzrostu oraz sprzęt służący do hodowli nielegalnych roślin. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niego łącznie niemal 7 kg suszu marihuany, a także wagę elektroniczną, służącą do jej porcjowania. U pozostałych mężczyzn, w wieku 29 i 24 lat,  policjanci zabezpieczyli mefedron, kolejne wagi elektroniczne oraz telefony komórkowe. 


Wszyscy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych, a następnego dnia zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze. Zatrzymani usłyszeli tam zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Wobec dwóch podejrzanych (w wieku 29 i 30lat ) o handel m.in. kokainą, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec 24-latka, podejrzanego o rozprowadzanie marihuany, prokurator zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.
 

  • technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego (2)
  • technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego
  • odciski linii papilarnych na monitorze komputera
  • sadzonki marihuany (2)
  • sadzonki marihuany

Film WhatsApp_Video_2022-06-07_at_11_06_46.mp4

Pobierz plik WhatsApp_Video_2022-06-07_at_11_06_46.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.01 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.68 KB
Powrót na górę strony