Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces przewodników psów służbowych z rzeszowskiej komendy

Data publikacji 14.06.2022

Kolejnym sukcesem zakończył się udział przewodników psów z rzeszowskiej komendy w VIII Zawodach Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej. Do reprezentowania naszej formacji Komenda Główna Policji wytypowała przewodników psów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - mł. asp. Bartłomieja Ciupaka z owczarkiem niemieckim Krakiem i sierż. szt. Łukasza Koguca z owczarkiem belgijskim Mimem.

Organizatorem turnieju, który odbyły się w dniach od 17 do 20 maja br., była Żandarmeria Wojskowa. Na jej zaproszenie do reprezentowania naszej formacji Komenda Główna Policji wyznaczyła przewodników psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Byli to mł. asp. Bartłomiej Ciupak z owczarkiem niemieckim Krakiem wyszkolonym do wykrywania zapachów narkotyków i sierż. szt. Łukasz Koguc z owczarkiem belgijskim Mimem, który jest wyszkolony do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych.
 
W zawodach uczestniczyły reprezentacje Żandarmerii Wojskowej, Izby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej z Czech i Wojska Polskiego. Łącznie rywalizowało 28 zespołów. Zawody rozgrywane były w kategoriach: posłuszeństwo psa, tj: wykonywanie komend w marszu i na odległość, w konkurencji pracy węchowej psa, czyli wykrywania zapachów, w zależności od specjalizacji psa, narkotyków lub materiałów wybuchowych, w pomieszczeniu zamkniętym, w terenie otwartym oraz przeszukania bagażu i pojazdów.  

Mł. asp. Bartłomiej Ciupak z psem Krak zajęli III miejsce w kategorii open. Byli jednym z trzech zespołów, które w konkurencji posłuszeństwo zdobyły maksymalną ilość 400 punktów. Łącznie nasi mundurowi zdobyli 1535 pkt. na 1600 możliwych.

Udanego udziału w zawodach pogratulował rzeszowskim funkcjonariuszom Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster, przesyłając list gratulacyjny, który trafił na ręce przełożonego podkarpackich policjantów.

 • na zdjęciu obok siebie stoją od prawej mł. asp. Bartłomiej Ciupak i sierż. szt. Łukasz Koguc w granatowych mundurach ćwiczebnych. Przed nimi na stoliku stoją puchar dla mł. asp. Ciupaka za zajęcie III miejsca w kategorii open i okolicznościowe upominki dla obydwóch funkcjonariuszy. W tle jezioro i drzewa.
  Zdjecie - KMP w Rzeszów
 • Na zdjęciu na pierwszym planie mł. asp. Bartłomiej Ciupak w granatowym umundurowaniu ćwiczebnym z owczarkiem niemieckim Krakiem podczas konkurencji posłuszeństwo psa służbowego. Na drugim planie członkowie jury z innych formacji oceniający prace przewodnika z psem. W oddali drzewa, molo i jezioro.
  Zdjecie - kpr. Bartłomiej Jaszczuk, Żandarmeria Wojskowa
 • Na zdjeciu sierż. szt. Lukasz Koguc z owczarkiem belgijskim Mimem podczas konkurencji wyszukiwania zapachów w terenie otwartym. Policjant stoi tyłem ubrany jest w granatowy mundur ćwiczebny, na plecach napis policja, przed nim na smyczy pies służbowy w żółtej uprzęży z napisem policja. Pies przeszukuje zarośla. W tle liczne drzewa.
  Zdjecie - kpr. Bartłomiej Jaszczuk, Żandarmeria Wojskowa
 • W lewym górnym rogu orzeł w koronie. Pod nim napis Zastępca Komendanta Głównego Policji. Poniżej w prawej połowie strony adresat: listu Pan insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Poniżej na środku napis odręczny szanownie Panie Komendancie. Poniżej tekst listu. 
Z prawdziwą satysfakcją pragnę złożyć na pana ręce serdeczne podziękowania i wyrazy głębokiego uznania za udział podległych Panu funkcjonariuszy w VIII Zawodach Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej, które miały miejsce w dniach 17-20 maja 2022r. w Niesulicach.	Przewodnicy psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, tj: mł. asp. Bartłomiej Ciupak i oraz sierż. szt. Łukasz Koguc pod opieką kierownika drużyny asp. szt. Krzysztofa Kłosowskiego, swoją postawą zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia specjalistycznego, co przyczyniło się do podniesienia rangi przedmiotowego przedsięwzięcia. 
Szczególne podziękowania kieruję za Pana pośrednictwem dla mł. asp. Bartłomieja Ciupaka, który w Zawodach uplasował się na III miejscu w kategorii „open”. 
Jestem głęboko przekonany, iż uczestnictwo w powyższych Zawodach miało wpływ na poszerzenie posiadanych umiejętności zawodowych policjantów biorących w nich udział oraz stanowiło istotny element w procesie doskonalenia zawodowego. 
Osobiste zaangażowanie i ogromny wpływ pracy, jakim wykazały się wskazane osoby, pozwoliły zaprezentować profesjonalizm oraz gruntowną wiedzę z zakresu kynologii służbowej. Działania te niewątpliwie przełożą się na realizacje nałożonych na policję zadań w dalszej służbie.
Ponadto, postawa podległych Panu funkcjonariuszy bez wątpienia miała wpływ na wzmocnienie pozytywnego wizerunku naszej formacji wśród innych służb mundurowych.
 Dziękując raz jeszcze za zaangażowanie oraz wniesiony wkład w przedmiotowe Zawody, proszę o przekazanie podziękowań policjantom, którzy brali w nich udział. 
Poniżej na prawo pod tekstem odręczny dopisek z poważaniem, pod nim nadinsp. Roman Kuster i podpis. Poniżej na środku drobnym drukiem Warszawa, dnia 7 czerwca 2022r.
Powrót na górę strony