Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany przez policjantów z Wadowic

Data publikacji 17.06.2022

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 62-latka w Stroniu. Funkcjonariusze na rozwiązanie sprawy potrzebowali zaledwie kilku dni. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W sobotę (11 czerwca br.), funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z prywatnych domów w miejscowości Stronie. Ciało zostało znalezione przez członka rodziny. Obrażenia na ciele denata wskazywały, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Oględziny kryminalistyczne z biegłym z zakresu medycyny sądowej ujawniły na ciele 62-latka liczne rany kłute w okolicy klatki piersiowej oraz brzucha. 

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczał ślady. Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informację na temat zabójstwa, ustalali świadków i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 62-latka, a także o sprawcy. Czynności w związku z tym zdarzeniem trwały nieprzerwanie przez cztery dni.  Policjanci przesłuchali kilkadziesiąt osób, wykonali kilkanaście przeszukań domów, a także zatrzymali kilka osób, które mogłyby mieć związek z tym zdarzeniem. 

Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń dawały kolejne punkty odniesienia w sprawie. Kluczowym elementem okazało się porównanie i zabezpieczenie materiału DNA. W rezultacie, w poniedziałek (13 czerwca br.) około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca gminy Kalwaria Zebrzydowska. W środę (15 czerwca br.) w Prokuraturze Rejonowej w Wadowickich mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność obszerne wyjaśnienia.  Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na  3 miesiące. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.  
 

Film wadowice_doprowadzenie_2.mp4

Opis filmu: Dwóch policjantów pionu kryminalnego, nieumundurowanych, mają założone czarne kamizelki z napisem Policja, prowadzą zatrzymanego mężczyznę – podejrzanego o zabójstwo. Wychodzą z celi do nieoznakowanego radiowozu.

Pobierz plik wadowice_doprowadzenie_2.mp4 (format mp4 - rozmiar 7.04 MB)

Powrót na górę strony