Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem noża

Data publikacji 21.06.2022

18 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili i zatrzymali 32-latka podejrzewanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna trzy dni wcześniej miał w jednym z podgórskich sklepów zastraszyć nożem sprzedawcę i uciec ze skradzionymi pieniędzmi. Za rozbój podejrzanemu grozi mu do 12 lat więzienia.

15 czerwca br. w jednym ze sklepów na terenie Podgórza doszło do rozboju. Do placówki handlowej wszedł młody mężczyzna, który przy pomocy noża zastraszył pracownika sklepu, zażądał wydania ze sklepowej kasy gotówki, a po jej otrzymaniu uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie. Funkcjonariusze ustalili i wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa. 18 czerwca br. policjanci z „piątki” przy jednej z ulic na terenie Podgórza zatrzymali podejrzewanego. Śledczy przeszukali mieszkanie zatrzymanego na terenie Azorów. 32-latek został przewieziony do komisariatu Policji przy ul. Zamoyskiego, gdzie przyznał się do dokonania rozboju.

Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków - Podgórze i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

32-latek odpowie karnie za rozbój, za co kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Ponieważ mężczyzna w trakcie rozboju posłużył się nożem będzie podlegał karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony