Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Pobierał pieniądze, ale z umów się nie wywiązywał

Data publikacji 21.06.2022

Jeleniogórscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kolejnych zarzutów oszustwa 32-letniemu mężczyźnie. Wprowadził on w błąd co najmniej 12 klientów, oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych, z czego się jednak nie wywiązał. Ponadto przywłaszczył on pieniądze na szkodę firmy, dla której wykonywał tego typu usługi. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 860 tysięcy złotych. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy i przedstawili zarzuty oszustwa oraz przywłaszczenia mienia 32-letniemu jeleniogórzaninowi.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od końca ubiegłego roku do lutego roku bieżącego wprowadził w błąd co najmniej 12 osób z różnych miejscowości w Polsce, oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobierał zaliczki w rożnej wysokości. 32-latek z umów jednak się nie wywiązał, a dodatkowo przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował. Łączne straty pokrzywdzonych wyniosły ponad 860 tysięcy złotych!

Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz podejrzany przed sądem odpowie za przestępstwa, których się dopuścił, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony