Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamera w samochodzie świadka zarejestrowała wymuszenie pierwszeństwa przejazdu

Data publikacji 23.06.2022

Niewiele brakowało, aby kierująca fordem podczas manewru włączania się do ruchu uderzyła w prawidłowo jadącego motocyklistę. Wszystko zarejestrowała zamontowana w samochodzie świadka kamera video. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 19-letnia mieszkanka Ropczyc została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

Coraz częściej funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymują nagrania niebezpiecznych zachowań kierujących na drodze. Na początku czerwca, funkcjonariusze otrzymali od świadka nagranie zarejestrowane 30 maja b.r na ulicy Witosa w Ropczycach. Na filmie widać kierującego fordem, który włączając się do ruchu, wymusza pierwszeństwo przejazdu na kierujący motocyklem. Na szczęście nie doszło do zderzenia pojazdów, gdyż w ostatniej chwili motocyklista unika zderzenia z fordem.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość kierowcy forda. Okazała się nim 19-letni mieszkanka Ropczyc. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz otrzymała 6 punktów karnych.

Policjanci przypominają o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy! Nieustąpienie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, w tym tych najtragiczniejszych.

Film Nagranie z video kamery

Pobierz plik Nagranie z video kamery (format mp4 - rozmiar 17.82 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony