Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcy działający metodą „na policjanta” oszukali starszą kobietę. Seniorka straciła 70 tysięcy złotych

Data publikacji 23.06.2022

Mimo licznych apeli i działań profilaktycznych nadal zdarzają się sytuacje, w których seniorzy tracą oszczędności życia. Wczoraj 84- letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego przekazała oszustom 70 tysięcy złotych. Przestępca podał się za policjanta, który chce zatrzymać oszustów na gorącym uczynku. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy.

Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby okradać zazwyczaj niczego nieświadomych seniorów. Przestępcy podszywają się pod osoby, które budzą zaufanie. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku ostrzegają przed oszustami. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o udział w "tajnych akcjach" lub przekazywanie gotówki.

Policjanci z kłodzkiej komendy poszukują sprawców oszustwa „metodą na policjanta”, do którego doszło w ubiegły poniedziałek na terenie powiatu kłodzkiego. Pomimo wielu prowadzonych przez funkcjonariuszy działań profilaktycznych kolejna osoba padła ofiarą oszustów. Do seniorki zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta informując, że jej pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone.

Podczas rozmowy przestępca podający się za policjanta poinformował, że funkcjonariusze pracują nad tą sprawą i chcą zatrzymać oszusta na gorącym uczynku. Kobieta wyznała „policjantowi”, że w domu posiada kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności. Oszust poinformował seniorkę, że te pieniądze także są zagrożone i nakłonił ją do ich przekazania osobie, która przyjdzie do jej mieszkania. Następnego dnia starsza kobieta zorientowała się, że została oszukana i straciła 70 tysięcy złotych.

Policjanci prowadzą działania mające na celu wytypowanie i zatrzymanie osoby bądź osób odpowiedzialnych za to przestępcze działanie.

Nie daj się nabrać! Nie przekazuj nikomu pieniędzy- bez pewnej weryfikacji osoby dzwoniącej! Oszuści tylko czekają na okazję, by przejąć twoje oszczędności. Każdą próbę oszustwa należy jak najszybciej zgłosić pod numerem 112.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony