Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek zatrzymany za groźby karalne i posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci zatrzymali 31-latka, który groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi. 31-latkowi przedstawiono już zarzuty.

Film Film z doprowadzenia zatrzymanego mężczyznę.mp4

Pobierz plik Film z doprowadzenia zatrzymanego mężczyznę.mp4 (format mp4 - rozmiar 27.41 MB)

We wtorek ryccy policjanci przyjęli zawiadomienie od 29-letniej mieszkanki gminy Ryki dotyczące kierowania gróźb karalnych przez jej byłego partnera. Z jej relacji wynikało, że zagrożenie życia jest realne, gdyż mężczyzna wcześniej umieszczał na portalach społecznościowych filmiki w których ewidentnie jej groził.  We wtorek umieścił również filmik na komunikatorze z którego wynikało, ze zamierza przyjechać do pokrzywdzonej i zrobić jej krzywdę. Kobieta natychmiast powiadomiła policję.

Sprawą niezwłocznie zajęli się ryccy funkcjonariusze, którzy w krótkim czasie ustalili pojazd którym przyjechał na teren Ryk sprawca gróźb. Z uwagi na to, że mężczyzny nie było w samochodzie, policjanci  podjęli czynności w ramach których szybko ustalili, że znajduje się on na terenie miasta.  Następnie 31-letni mieszkaniec powiatu łowickiego  został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przeszukali mężczyznę i ujawnili przy nim środki odurzające, które po zbadaniu testerem okazały się marihuaną  i amfetaminą.  Mężczyzna posiadał  również przy sobie nóż typu „motylek”. Już w trakcie przeszukania samochodu osobowego, którym przyjechał znaleziono w bagażniku  miecz samurajski typu „KATANA” oraz  gaz pieprzowy. Jak się okazało mężczyzna posiada również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Miecz samurajski, gaz policyjny oraz nóż typu motylek.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzuty gróźb karalnych, posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego przychyliła się prokuratura. Dziś Sąd Rejonowy w Rykach zadecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego.

Mężczyzna  będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości  był już karany za przestępstwa podobne, za które odbywał karę pozbawienia wolności.

Zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę wprowadzanego do radiowozu oraz niebezpieczne przedmioty zabezpieczone prze funkcjonariuszy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5  lat pozbawienia wolności.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

Powrót na górę strony