Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie pozwól mi się zgubić" - działania nowodworskich policjantów

Data publikacji 24.06.2022

Policjanci już kolejny rok angażują się w działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci podczas wypoczynku na plaży. Przy wejściach na plażę rozdają opaski „niezgubki”.

W sezonie letnim na przepełnionych plażach każdego dnia gubią się dzieci. Funkcjonariusze wychodzą naprzeciw problemowi, starając się edukować dzieci i rodziców na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Na plaży dla dziecka wszystko wygląda tak samo, labirynt parawanów, w którym łatwo mogą się zgubić i pójść w złym kierunku oddalając się od miejsca, w którym przebywali z rodzicami, potrafiąc przy tym przejść nawet kilka kilometrów.

Sytuacja zaginięcia jest bardzo trudnym i traumatycznymprzeżyciem dla dziecka i całej rodziny. Niestety takich zgłoszeń policjanci odnotowują bardzo wiele. W ramach akcji policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim przy wejściach na plażę rozdają opaski „niezgubki”, które podpowiedzą jak szybkoskontaktować się z rodzicami.

Na takiej opasce znajduje się numer alarmowy, miejsce naumieszczenie imienia i nazwiska dziecka oraz numer telefonu do opiekuna. Te informacje ogromnie usprawniają akcję poszukiwawczą. Opaskausprawnia szybszy powrót do rodziców, dziecko krócejprzeżywa traumatyczną dla nich rozłąkę.
Opaskę „niezgubkę” powinniśmy zakładać dziecku na rączkę przede wszystkim tam, gdzie będziemy przebywać w dużych skupiskach ludzi np. plaża, centrum handlowe.

Pamiętajmy jednak, że tego typu opaska nie zwalnia nas z zachowania szczególnej ostrożności podczassprawowania opieki nad maluchem.

Tekst: sierż. szt. Karolina Figiel KPP Nowy Dwór Gdański

Zdjęcia: Artur Orliński BKS KGP

Film: st. sierż. Tomasz Lis BKS KGP

Powrót na górę strony