Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszem Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków i uczestniczyli w obrocie narkotykami

Data publikacji 24.06.2022

W minionym tygodniu kryminalni z Rumi, Wejherowa oraz policjanci prewencji w tym dzielnicowi, wspólnie z Przewodnikiem Psa do Wykrywania Narkotyków z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dwóch piwnicach ukrywali znaczne ilości narkotyków. Substancje te zostały zabezpieczone, a mężczyźni doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Wczoraj koło południa sąd tymczasowo aresztował dwóch zatrzymanych na okres 3 miesięcy, wobec trzeciego mężczyzny został zastosowany policyjny dozór. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Rumi, funkcjonariuszami prewencji, dzielnicowi oraz policjanci Wydziału Kryminalnego w Wejherowie wspólnie z Przewodnikiem Psa do Wykrywania Narkotyków z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zatrzymali 38 i 32 oraz 47-latka posiadających znaczne ilości narkotyków. W jednej z przeszukiwanych piwnic policjanci znaleźli narkotyki typu marihuana, amfetamina, extasy, mefedron o wadze około 1500 gramów. Natomiast w kolejnej piwnicy funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki takie jak: tabletki zawierające 4-CMC, ziele konopi, amfetaminę, stanowiące łącznie nie mniej niż 1264 porcje narkotyków.

W piątek sąd tymczasowo aresztował 32 i 38 latka na okres na okres 3 miesięcy, wobec 47-latka został zastosowany policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwa uczestnictwa w obrocie narkotykami grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udzielanie innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


  • policjanci i zabezpieczone przez nich narkotyki, oraz zatrzymany mężczyzna
  • policjanci i zabezpieczone przez nich narkotyki, oraz zatrzymany mężczyzna
  • policjanci i zabezpieczone przez nich narkotyki, oraz zatrzymany mężczyzna

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 1.16 MB)

Powrót na górę strony