Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rocznica śmierci generała Papały

Data publikacji 25.06.2022

Dziś (25 czerwca br.) w 24. rocznicę śmierci nadinsp. Marka Papały Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk złożył wieniec na Jego grobie, oddając w ten sposób hołd swojemu poprzednikowi w imieniu swoim i całej formacji.

Przed mogiłą policjanci wystawili posterunek honorowy. Po złożeniu kwiatów wszyscy minutą ciszy oddali cześć tragicznie zmarłemu generałowi Policji. Sygnalista z Orkiestry Reprezentacyjnej Policji zagrał melodię „Śpij kolego”.

Przypomnijmy - nadinsp. Marek Papała piastował stanowisko Komendanta Głównego Policji od 3 stycznia 1997 r. do 29 stycznia 1998 r. Został zamordowany strzałem z pistoletu 25 czerwca 1998 r. w Warszawie przed blokiem, gdzie mieszkał z rodziną. Okoliczności śmierci byłego szefa polskiej Policji do tej pory nie zostały w pełni wyjaśnione. 

Nadinsp.  Marek Papała został pochowany 2 lipca 1998 r. na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Pruchniku na Podkarpaciu. Jego prochy zostały w roku 2020 ekshumowane i 21 lutego 2021 r. odbył się powtórny pochówek na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

_________________________________

BKS KGP / mk

Foto: Krzysztof Chrzanowski

Powrót na górę strony