Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W upalne dni pamiętajmy również o bezdomnych

Data publikacji 29.06.2022

Nie tylko niskie temperatury ale i upalne dni mogą być zagrożeniem dla bezdomnych. Zwłaszcza dla osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Minionej doby policjanci z łęczyckiej komendy pomogli takiemu mężczyźnie wzywając medyków i zapewniając napoje oraz posiłek. Pamiętajmy, że długie przebywanie na słońcu może doprowadzić do odwodnienia i przegrzania organizmu.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Dlatego w upalne dni policjanci podczas codziennych służb sprawdzają, czy na parkingach w zaparkowanych samochodach nie są pozostawione osoby, czy zwierząta bez opieki. Wszystko po to, aby zapobiegać sytuacjom zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Upały są również zagrożeniem dla osób starszych. Pomocy mogą potrzebować również bezdomni, dlatego i wobec takich osób policjanci nie są obojętni.

Minionej doby mundurowi z łęczyckiej komendy widząc bezdomnego, który ma problemy z poruszaniem się zareagowali. Mężczyźnie, po udzielonej pomocy medycznej policjanci zapewnili napoje i posiłek, a o całej sytuacji zostały powiadomione miejscowe instytucje pomocowe.

Pamiętajmy, że długie przebywanie na słońcu w upalne dni może doprowadzić do odwodnienia i przegrzania organizmu. Na takie warunki najbardziej narażone są osoby starsze, mające problem z poruszaniem się. Pozostawienie dzieci, czworonogów w rozgrzanych samochodach jest skrajną nieodpowiedzialnością. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie odpowiednich służb o osobach potrzebujących pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony