Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci odzyskali skradzioną betoniarkę

Data publikacji 29.06.2022

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji z Jaworze ustalili miejsce przechowywania skradzionej w ubiegłą środę betoniarki. Sprzęt do prac budowlanych odnaleziono na terenie jednej z prywatnych posesji. Podczas przeprowadzanych czynności funkcjonariusze zatrzymali także 38-latka, który usłyszał już zarzut kradzieży mienia. Odzyskana betoniarka została zwrócona właścicielowi.

Do kradzieży betoniarki doszło w ubiegłym tygodniu w godzinach popołudniowych na terenie jaworskich ogródków działkowych. Charakterystyczna pomarańczowa „gruszka” stała przy ogrodzeniu ogródków, w miejscu objętym monitoringiem. Sprzęt budowlany był własnością jednego z działkowiczów, ale od dawna służył wszystkim właścicielom działek.

Doświadczeni policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej komendy, prowadząc intensywne czynności w tej sprawie, m.in. na podstawie nagrania z zabezpieczonego monitoringu bez problemów rozpoznali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 38-letni jaworzanin, dobrze znany miejscowym stróżom prawa. Mężczyzna działał sam i na miejsce przyjechał prywatnym autem. 38-latek wszedł na teren ogródków, po czym z placu zabrał najpierw przewody elektryczne od betoniarki, włożył je na tylne siedzenie swojego samochodu, a następnie wyciągnął samą betoniarkę, umieścił ją w swoim aucie i przez nikogo niepokojony odjechał.

Jaworscy kryminalni dzięki monitoringowi i przeprowadzonym czynnościom ustalili miejsce zamieszkania podejrzewanego mężczyzny, gdzie ujawnili stojącą na posesji skradzioną betoniarkę. Sprzęt budowlany warty kilkaset złotych został zabezpieczony, poddany oględzinom, a następnie zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Natomiast 38-letni jaworzanin, który podejrzany jest o dokonanie wspomnianego przestępstwa już usłyszał zarzut kradzieży. O dalszym jego losie zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jej wysokości decydować będzie sąd.

sierż. szt. Krzysztof Marcjan

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.58 MB)

Powrót na górę strony