Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

60 zarzutów za oszustwa przy zawieraniu polis ubezpieczenia OC

Data publikacji 30.06.2022

Kilka dni temu jeleniogórscy policjanci zakończyli postępowanie i skierowali do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 41-latce podejrzanej o serię oszustw na szkodę różnych osób oraz firm ubezpieczeniowych. W tej sprawie kobiecie przedstawiono 60 zarzutów, a straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 41 tysięcy złotych. Z popełnianych przestępstw 41-latka uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Teraz za oszustwa grozić jej może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zakończyli postępowanie i skierowali akt oskarżenia do sądu przeciwko 41-letniej jeleniogórzance podejrzanej o serię oszustw, z których uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nie będąc uprawnionym przedstawicielem różnych firm ubezpieczeniowych, pobierała od osób zainteresowanych pieniądze. Zapewniała ich o zawarciu polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na pojazdy, twierdząc, że dana polisa jest jedynie propozycją zawarcia umowy. W ten sposób 41-latka działała na szkodę klientów oraz firm ubezpieczeniowych, a łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 41 tysięcy złotych. Kobieta z popełnianych przestępstw uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Podejrzanej przedstawiono 60 zarzutów, jednak czynności nadal trwają i niewykluczone, że osób pokrzywdzonych jest więcej. Mieszkanka Jeleniej Góry za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić jej  może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli u podejrzanej 68 tysięcy złotych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony