Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowogardzcy policjanci przyszli z pomocą w samą porę. Wyważyli drzwi i uratowali chorego mężczyznę

Data publikacji 30.06.2022

Szybką i profesjonalną reakcją wykazali się policjanci z komisariatu w Nowogardzie, którzy uratowali życie 74-latkowi. Mundurowi skierowani na interwencję, gdzie starszy mężczyzna zamknięty w mieszkaniu miał wołać o pomoc, nie zawahali się ani minuty. Wyważyli drzwi mieszkania, po czym udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnemu poszkodowanemu. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowogardzie sierż. Artur Michalski i sierż. Agnieszka Bandos, po raz kolejny udowodnili, że podczas codziennych służb świadomie i profesjonalnie wypełniają słowa policyjnej roty ślubowania.

W nocy,  28 czerwca 2022 roku po godz. 1:00 dyżurny goleniowskiej komendy otrzymał telefon od zaniepokojonych mieszkańców jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego, którzy zawiadomili o tym, że ich 74-letni schorowany sąsiad, zamknięty w swoim mieszkaniu woła o pomoc.  Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie zostali skierowani policjanci z „patrolówki”, którzy bez chwili zastanowienia siłowo otworzyli drzwi mieszkania w którym, jak się okazało, leżał nieprzytomny mężczyzna. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe a następnie po przybyciu karetki przekazali go załodze pogotowia ratunkowego.

Kolejny raz, dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji policjanci uratowali ludzkie życie.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony