Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 42-latek zatrzymany przez policjantów. Kolejne 8 lat spędzi za kratami

Data publikacji 30.06.2022

Sprawne i skuteczne działania Policji doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania mężczyzny, poszukiwanego do obycia kary 8 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W miejscu przebywania mężczyzny policjanci ujawnili środki odurzające oraz różnego rodzaju broń hukową i gazową.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu wraz z innym funkcjonariuszami garnizonu lubuskiego dzięki skutecznej pracy operacyjnej ustalili miejsce przebywania poszukiwanego mężczyzny. We wtorek, 28 czerwca 2022 roku, na terenie jednej z posesji w gminie Szprotawa mundurowi przy udziale kontrterrorystów zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który miał do obycia karę 8 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymany trudnił się dokonywaniem kradzieży z włamaniem. W trakcie przeszukania miejsca przebywania 42-latka policjanci ujawnili środki odurzające oraz różnego typu broń hukową i gazową. 42-letni mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, które wydłużą czas odbywania kary pozbawienia wolności.

Poszukiwanie osób ukrywających się przed organami ścigania, wymiarem sprawiedliwości to jedno z podstawowych zadań postawionych przed Policją. Lubuscy stróże prawa każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane do odbycia kary, ustalenia miejsca pobytu, doprowadzenia celem wykonania czynności procesowych.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony