Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwartych Dni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu

Data publikacji 01.07.2022

Komenda wojewódzka Policji w Opolu otworzyła swoje drzwi na wszystkich chętnych mieszkańców naszego regionu. Odwiedzający mogli zobaczyć między innymi policyjne laboratorium, strzelnicę oraz wystawę fotograficzną. Na pasjonatów historii czekała Izba Pamięci poświęcona funkcjonariuszom Policji Państwowej II RP. Osoby interesujące się służbą w Policji mogły również porozmawiać z funkcjonariuszami w punkcie doboru. W tracie tego dnia, komendę odwiedziło ponad 300 osób.

Drzwi komendy otworzyły się dla mieszkańców naszego regionu o godzinie 10:00, chętni mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują opolscy policjanci.

Wycieczka rozpoczęła się od biura przepustek. Później policjanci oprowadzali grupy po poszczególnych stanowiskach.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, mł. insp. Jacek Basik przygotował słodki poczęstunek, który czekał w jego gabinecie dla najmłodszych uczestników dni otwartych.

W laboratorium kryminalistycznym można było zobaczyć między innymi pracownię daktyloskopii i traseologii. Opolskie policjantki opowiedziały o swojej pracy przy zabezpieczaniu i badaniu między innymi odcisków linii papilarnych. Nasi najmłodsi odwiedzający mogli również zabrać na pamiątkę własne odciski dłoni.

Kolejnym punktem była sala konferencyjna, gdzie znajdowała się wystawa poświęcona Policji Państwowej II RP. Dodatkowo, funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zaznajamiali odwiedzających ze sprzętem, który wykorzystują w swojej codziennej służbie. Tam również wszyscy ci, których interesuje służba w Policji, mogli w punkcie doboru do służby, zaczerpnąć garść informacji o tym jak zostać jednym z nas.

Wielu zwiedzających zgromadziło się w nowo otwartej Izbie Pamięci. Tam też mł. asp. Michał Błażejewski, kustosz tego miejsca, udzielał odpowiedzi dotyczących historii zgromadzonych tam eksponatów. To między innymi blisko 100-letni rower, wykorzystywany podczas codziennej służby czy archiwalne zdjęcia policjantów, a także replika broni służbowej, kompletne umundurowanie, liczne rozkazy, meldunki i raporty policyjne.

Niewątpliwą atrakcją była również możliwość zobaczenia nowoczesnej strzelnicy, gdzie funkcjonariusze na co dzień doskonalą swoje umiejętności strzeleckie.

Podczas dni otwartych, naszą komendę odwiedziło ponad 300 osób.

  • zwiedzający w trakcie dni otwartych
  • zwiedzający w trakcie dni otwartych
  • zwiedzający w trakcie dni otwartych
  • zwiedzający w trakcie dni otwartych
  • zwiedzający w trakcie dni otwartych

Film dzień otwartych drzwi KWP Opole 2022

Pobierz plik dzień otwartych drzwi KWP Opole 2022 (format mp4 - rozmiar 16.35 MB)

Powrót na górę strony