Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy uratowali kobietę

Data publikacji 04.07.2022

Policyjni wodniacy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełniący służbę w piątek na zbiorniku wodnym Sosina, udzielili pomocy kobiecie znajdującej się w wodzie. Mundurowi przystąpili do akcji ratunkowej, kiedy usłyszeli wołanie o pomoc na środku zalewu. Na szczęście 43-latce nic się nie stało.

W piątek, 01.07.2022 roku, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełnili służbę na terenie zbiornika wodnego Sosina. Tuż po 15.00 wodniacy usłyszeli wołanie o pomoc osoby znajdującej się w wodzie przy rowerze wodnym. Po podpłynięciu do niej okazało się, że ma założony kapok, lecz nie potrafi pływać i nie może wejść z powrotem na rower. Policjanci pomogli jej wyjść z wody i odholowali rower z kobietą do linii brzegowej. Podczas rozmowy z policjantami 43-letnia mieszkanka Sosnowca oświadczyła, że chciała się schłodzić w wodzie, lecz nie przypuszczała, że powrotne wejście na rower okaże się tak trudne.

Piątkowa akcja ratunkowa była pierwszą w tym sezonie i zakończyła się pomyślnie. Uratowana kobieta nie wymagała hospitalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tego typu sytuacje kończą się szczęśliwie. Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek!

(KWP w Katowicach /  mw)

Powrót na górę strony