Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy wodniacy pomogli kobietom z dziećmi na jeziorze Necko

Data publikacji 04.07.2022

Cała załoga bezpiecznie trafiła na brzeg po tym jak pomogli im policjanci. Wypoczynek na łodzi uniemożliwiła nagła awaria silnika. Na szczęście policyjni wodniacy byli tuż obok i zareagowali na wołanie o pomoc. Pomimo niewielkiej usterki, bez pomocy funkcjonariuszy dotarcie na brzeg nie byłoby możliwe.

Augustowscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym jak bardzo obecność policjantów jest potrzebna, przekonały się dwie kobiety z powiatu hajnowskiego. W niedzielne popołudnie, 03.07.2022 r., mundurowi podczas patrolowania wód jeziora Necko zauważyli dryfującą łódź, a na niej kobiety wołające o pomoc. Na łodzi była jeszcze dwójka dzieci, 8 i 6-letni chłopcy. Jak się okazało, silnik łodzi się zepsuł. 36 i 34-latka nie były w stanie dopłynąć do brzegu. Policjanci scholowali łódź do portu, a cała załoga trafiła bezpiecznie na brzeg.

Policjanci od początku sezonu już czterokrotnie pomagali osobom, które potrzebowały pomocy na wodzie aby bezpiecznie dotrzeć na brzeg.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony