Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uratować zwierzęta z płonącej chlewni

Data publikacji 07.07.2022

Policjanci z posterunku w Gozdowie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia, z którego wynikało, że z miejscowości Mochowo Nowe płonie chlewnia, w której znajdowały się zwierzęta. Funkcjonariusze bez wahania przystąpili do działania, rozbili drzwi i weszli do środka płonącego budynku gospodarczego i wspólnie z mieszkańcami wyprowadzili na zewnątrz 500 sztuk prosiąt.

Do zdarzenia doszło w Mochowo Nowym  (gmina Mochowo). Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gozdowie zostali skierowani na pilną interwencję, gdzie według zgłoszenia doszło do pożaru chlewni. Mundurowi pojechali na miejsce zgłoszenia, gdzie zobaczyli płonący budynek gospodarczy, w którym znajdowały się zwierzęta. Ogień rozprzestrzenił się na cały dach chlewni, paliła się więźba dachowa.

Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej chlewni.  Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 500 prosiąt. Po kilku minutach na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia ognia. Strażacy wspólnie z policjantami przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyprowadzili ostatnie sztuki zwierząt.  Mundurowi  zabezpieczyli  miejsce wokół płonącego budynku oraz zadbali, by zwierzęta nie rozeszły się po okolicy i nie stworzyły zagrożenia w ruchu drogowym.

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było wyładowania atmosferyczne w trakcie burzy, a dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji nie było ofiar.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony