Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostawiła 2-letnie dziecko w samochodzie i poszła na zakupy

Data publikacji 07.07.2022

2-letnie dziecko przez blisko godzinę zamknięte było w samochodzie pod jedną z galerii handlowych w Lublinie. Matka w tym czasie była z siostrą na zakupach. Chłopiec został zauważony przez świadka, który powiadomił ochronę i służby. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało, a po badaniu lekarskim zostało wypisane do domu. Apelujemy o rozwagę i rozsądek — pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym pojeździe może zakończyć się tragicznie.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny lubelskiej Policji odebrał po południu. Z informacji przekazanych służbom wynikało, iż jeden z przechodniów zauważył w samochodzie stojącym na parkingu pod galerią handlową małe dziecko. Auto miało być zaparkowane na słońcu, a siedzący w samochodzie chłopiec miał rumieńce na twarzy.

Na miejsce od razu skierowano karetkę pogotowia oraz patrol policji. Na parkingu niedługo później pojawiła się ciotka chłopca, która otworzyła drzwi do pojazdu, a następnie przyszła 35-letnia matka. Jak się okazało, kobiety razem przyjechały na zakupy i chłopiec przez blisko godzinę siedział zamknięty w samochodzie. 35-latka w rozmowie z policjantami oświadczyła, że nie widziała nic złego w pozostawieniu dziecka w aucie.

W związku z zaistniałą sytuacją 2-latek został odwieziony do szpitala. Na szczęście dziecku nic poważnego się nie stało i po badaniu lekarskim zostało wypisane do domu. Policjanci z 5. Komisariatu obecnie przesłuchują świadków. Wstępne czynności prowadzone są w kierunku narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Jednocześnie apelujemy o rozwagę i rozsądek. Wczorajszy dzień nie był upalny, dlatego ta historia skończyła się bez uszczerbku na zdrowiu dla dziecka. Jednak gdy temperatury rosną, zamknięty samochód jest śmiertelnie niebezpieczny. Auto zaparkowane na słońcu potrafi nagrzać się do około 70 stopni Celsjusza. Taka temperatura może zabić. Szczególnie narażone są dzieci i zwierzęta, które same nie potrafią otworzyć drzwi i wyjść z auta. 

(KWP w Lublinie  / kp)

Powrót na górę strony