Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla ryckich policjantów

Data publikacji 07.07.2022

Niecodzienną wizytę złożyła wczoraj w ryckiej komendzie mieszkanka gminy Ryki. Kobieta przyszła podziękować za pomoc, jakiej udzielili jej ryccy funkcjonariusze w związku ze zgłoszeniem o kierowaniu wobec niej gróźb karalnych. Podziękowania to najlepsza motywacja dla każdego funkcjonariusza, który ma za zadanie pomagać pokrzywdzonym i chronić ich przed przestępcami.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Rykach inspektora Kazimierza Kuli oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rykach komisarza Łukasza Walo zgłosiła się mieszkanka ryckiej gminy. Chciała osobiście podziękować za zaangażowanie oraz szybkie i skuteczne działania ryckich policjantów. Kobieta w czerwcu zawiadomiła dyżurnego, że jej były konkubent grozi jej pozbawieniem życia. Obawiała się, że mężczyzna może przyjechać do jej miejsca zamieszkania i zrobić jej krzywdę. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, jej obawy wydawały się realne. W związku ze zgłoszeniem policjanci podjęli czynności i doprowadzili do zatrzymania byłego konkubenta. Mężczyzna posiadał przy sobie niebezpieczne narzędzia. Decyzją Sądu Rejonowego w Rykach zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wczoraj, 06.07.2022 roku, na ręce komendanta ryckiej jednostki inspektora Kazimierza Kuli kobieta złożyła osobiście podziękowania dla wszystkich policjantów z ryckiej komendy zaangażowanych w tej sprawie. Jak powiedziała: „…policjanci uratowali mi życie…” .

Postawa mieszkanki ryckiej gminy jest dla nas bardzo ważnym i miłym gestem. Pokazuje, że służba policjanta jest przede wszystkim po to, by nieść pomoc dla mieszkańców lokalnej społeczności. Cieszy więc fakt, że wpływają do nas podziękowania od osób, którym pomogliśmy i pomoc ta jest dostrzegana i doceniana. Dziękujemy serdecznie za zauważenie naszej pracy i podziękowania.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony