Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemal potrącił pieszego i wjechał w zaparkowany samochód - był pijany

Data publikacji 07.07.2022

Był nietrzeźwy i kierował samochodem. Kiedy zobaczył radiowóz zaczął uciekać. Po chwili wpadł w poślizg, niemal potrącił pieszego i wjechał w zaparkowany samochód. Okazało się, że 62-latek posiada sądowy zakaz kierowania. Teraz odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowanie mimo zakazu, kolizję i niezatrzymanie się do kontroli.

6 lipca otmuchowscy policjanci dostali zgłoszenie, że na trasie Meszno — Otmuchów ma jechać nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający przekazał również markę oraz numery rejestracyjne pojazdu.  

Chwilę później policjanci zobaczyli opisaną skodę. Mimo sygnału do zatrzymania kierujący ominął radiowóz i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący w dalszym ciągu się nie zatrzymywał. Wjechał do Otmuchowa, gdzie stracił panowanie nad samochodem. Wpadł w poślizg i omal nie potrącił pieszego. Następnie wjechał w zaparkowany samochód, który siłą odrzutu uderzył w kolejne auto, a to z kolei uderzyło w ogrodzenie. Policjanci zatrzymali 62-latniego kierowcę skody.

Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, a badanie alkosensorem pokazało, że 62-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, kierowanie mimo zakazu, niezatrzymanie się do kontroli oraz kolizję.

A my przypominamy:

 • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
 • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
 • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
 • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
 • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Kiedy widzisz pijanego kierowcę nie bądź obojętny, zadzwoń na numer alarmowy 112. Twój telefon może uratować czyjeś życie.

(KWP w Opolu / kp)

 • szary samochód z uszkodzonym przodem, przed nim biały samochód
 • szary samochód z uszkodzonym przodem, biały samochód z uszkodzonym tyłem, czarny samochód z uszkodzonym nadkolem
 • bok czarnego samochodu i leżące na nim elementy betonowego ogrodzenia
Powrót na górę strony