Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażnicy więzienni z pomocą dla rocznej Antosi - pomóżmy dziewczynce sprawnie chwytać zabawki

Data publikacji 08.07.2022

Nowosolscy policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorych lub potrzebujących dzieci. Wspólnie z funkcjonariuszami z Zakładu Karnego w Krzywańcu oraz wolontariuszką Eweliną Wawrzyńczyk zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą rocznej Antosi sfinansować kosztowną operację. „Wkręć się i Ty! Przynieś nakrętki do komendy i pomóż Antosi sprawnie „przybić piątkę”.

Nowosolscy policjanci systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących, zwłaszcza gdy tej pomocy potrzebują dzieci. Kolejny raz zorganizowali zbiórkę nakrętek. Tym razem dla rocznej Antosi, która urodziła się z wrodzoną wadą prawej dłoni - niedorozwojem 4 palców. Jedyną szansą na sprawność rączki rocznej dziewczynki jest operacja. Niestety jest ona bardzo kosztowna - to aż 200 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie funkcjonariuszy będzie to łatwiejsze. Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą mundurowi i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynosili do komendy nakrętki. W akcję zaangażowali się także funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Krzywańcu, którzy również przywieźli do Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli ogromną ilość nakrętek.

W czwartek (7 lipca) mundurowi przekazali Antosi worki po brzegi wypełnione nakrętkami i planują już kolejną zbiórkę. W podziękowaniu mundurowi mogli podziwiać bezcenny uśmiech Antosi. Na zakończenie spotkania, starszy szeregowy Anna Bednarczyk i sierżant sztabowy Sławomir Karpiuk z Zakładu Karnego w Krzywańcu przekazali dziewczynce obraz, który własnoręcznie wykonał osadzony. Funkcjonariusze nie przestają pomagać! W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 690 106 192. Nakrętki oraz baterie można przynieść do komendy w każdy dzień.

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjantka i funkcjonariusze służby więziennej wraz z dziewczynką i jej mamą
  • Policjantka i strażniczka więzienna przy workach z nakrętkami
  • Policjantka i funkcjonariusze straży więziennej przy samochodzie wypełnionym nakrętkami
  • Funkcjonariuszka straży więziennej przekazuje obrazek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.62 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony