Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant z psem służbowym Nana odnalazł mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 08.07.2022

Policjanci z powiatu średzkiego otrzymali informację, że w jednej z miejscowości, mężczyzna po kłótni z osobą najbliższą wyszedł z mieszkania, chcąc odebrać sobie życie. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Na miejsce, gdzie 49-latek był widziany ostatnio, skierowano m.in. funkcjonariuszy oraz psa tropiącego. Sierżant sztabowy Jarosław Cecelski z komendy miejskiej we Wrocławiu z psem służbowym Nana odnalazł poszkodowanego. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie o 49-letnim mężczyźnie, który po kłótni z osobą najbliższą wziął nóż i sznur z zamiarem odebrania sobie życia i wyszedł w nieznanym kierunku. Do tego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w jednej z miejscowości na terenie podległym wyżej wymienionej jednostce.

W związku z tym natychmiast powiadomiono w trybie alarmowym wszystkich policjantów będących w służbie i rozpoczęto poszukiwania. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy, a także sierżanta sztabowego Jarosława Cecelskiego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wraz z psem służbowym Nana.

Ustalono, że mężczyzna był widziany ostatni raz w okolicy skrzyżowania dwóch ulic. Pies służbowy Nana szybko podjął trop i poprowadził na zachód od wskazanego miejsca, w kierunku terenów zalesionych. Po kilkuset metrach pies doprowadził do poszukiwanego mężczyzny, który ukrył się w zagłębieniu, w pobliżu rowu melioracyjnego. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w pomoc przy poszukiwaniach.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony