Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania podczas meczu piłki nożnej

Data publikacji 08.07.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z udziałem w bójce i uszkodzeniem mienia, do których doszło na terenie stadionu podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademija Pandev. Kolejny zatrzymany jest w dyspozycji funkcjonariuszy. Policjanci cały czas prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania kolejnych osób, które wczoraj na terenie stadionu wzięły udział w bójce.

Gdańscy policjanci wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji zabezpieczali wczorajszy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk i Akademija Pandev. Mundurowi już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem dbali o bezpieczeństwo w mieście oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Pokoleń Lechii. W trakcie rozgrywki okazało się, że nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien zachowywać się w trakcie meczu.

Po godzinie 20.00 na terenie stadionu doszło do bójki między pracownikami ochrony a kibicami Lechii. W wyniku zdarzenia cztery osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Organizator imprezy, który odpowiada za bezpieczeństwo na stadionie podczas imprezy masowej, nie zawnioskował o wejście na stadion policjantów.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, przesłuchują świadków, zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu oraz nagrania z portali internetowych, mediów społecznościowych i szczegółowo je analizują. Wczoraj wieczorem do tej sprawy kryminalni z komendy miejskiej i policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20 i 25 lat, którzy podejrzewani są o udział w bójce oraz o uszkodzenie mienia. Kolejny, czwarty mężczyzna, pozostaje w dyspozycji policjantów. Kolejne zatrzymania w tej sprawie są tylko kwestią czasu.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas imprezy masowej (w tym przypadku teren stadionu) odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są, by usunąć osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu, czy regulaminem imprezy masowej. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych.

(KWP w Gdańsku )

  • Policjanci oddziałów prewencji zebrani przed stadionem
  • policyjne radiowozy przed stadionem
Powrót na górę strony