Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka CSP na literackim podium

Data publikacji 11.07.2022

Nadkom. Iwona Bogusz, specjalistka w dziedzinie techniki kryminalistycznej oraz debiutująca autorka powieści kryminalnej „Aptekarz", zwyciężyła w 15. edycji konkursu regionalnego Gryf Literacki 2021. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród z udziałem pisarki odbyło się 4 lipca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

Historia sędziwego farmaceuty uwikłanego w serię tajemniczych morderstw na terenie Wejherowa szybko podbiła serca czytelników, co zaowocowało zgłoszeniem do „Gryfa Literackiego 2021”, konkursu zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. W drugim etapie kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród grona 60 twórców nominowanych w dwóch kategoriach: literatura popularnonaukowa i literatura piękna. Decyzją jury nadkom. Iwona Bogusz zwyciężyła jako twórca najlepszej powieści poświęconej tematyce regionu Kaszub wydanej w 2021 r. Laureatem w kategorii literatura popularnonaukowa został Michał Jeliński za książkę pt. „Historia wejherowskiego tenisa”.

Policjantka, która na co dzień pracuje jako starszy wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych, dała się już poznać jako autorka materiałów dydaktycznych. Publikowała również artykuły naukowe w czasopismach fachowych takich jak „Problemy Kryminalistyki”, „Problemy Współczesnej Kryminalistyki” i „Kwartalnik Policyjny”. „Aptekarz” jest literackim debiutem wydawniczym i zarazem szóstą ukończoną przez policjantkę powieścią. Książka ukazała się już w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz w formie e-booka. Aktualnie w przygotowaniu jest także audiobook.

W pracy nad powieścią autorka czerpała zarówno z doświadczenia zawodowego technika kryminalistyki, wykorzystując m.in. wiedzę o roślinach leczniczych, oraz pracy w wydziale do spraw nieletnich. Umiejętne połączenie pisarskiego hobby z zawodową pasją oraz zamiłowaniem do rodzinnego miasta – Wejherowa okazało się receptą na literacki sukces.

Nadkomisarz Iwonie Bogusz gratulujemy udanego debiutu, życząc niegasnącej weny twórczej i szerokiego grona wiernych odbiorców. Miłośników powieści kryminalnych oraz policyjnego fachu zachęcamy do przeczytania „Aptekarza”. Książkę można wypożyczyć w Centralnej Bibliotece Policyjnej. Życzymy inspirującej lektury!

(Centrum Szkolenia Policji w Legionowie)

Powrót na górę strony