Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W nocy i w trudnym terenie – ćwiczenia policjantów w poszukiwaniach

Data publikacji 11.07.2022

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu ćwiczyli działania pościgowe i poszukiwawcze. Zajęcia odbyły się na terenie Gór Opawskich. Policjanci musieli działać w nocy, w trudnym terenie leśnym i górskim. Ćwiczenia miały również na celu zaznajomienie się i sprawne wykorzystanie sprzętu użyczonego przez Główny Sztab Policji. To urządzenia termowizyjne, noktowizyjne i system tzw. cichej łączności. Wyposażenie zostało zakupione w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego UE "Bezgraniczne Bezpieczeństwo".

Od 28 do 30 czerwca 2022 r. Policjanci z SPPP w Opolu odbyli szkolenie z działań pościgowych i poszukiwawczych w terenie leśnym i górskim. Funkcjonariusze mieli okazję sprawdzić swoje działania na terenie Gór Opawskich.

Ćwiczenia odbywały się w nocy i przy wykorzystaniu urządzeń termo i noktowizyjnych. Policjanci doskonalili umiejętność prowadzenia obserwacji w warunkach ograniczonej widoczności oraz poruszania się w terenie leśnym. Dodatkowo, funkcjonariusze mogli przećwiczyć nawigowanie przy użyciu map z wykorzystaniem busoli, protraktorów oraz urządzeń w technologi GPS.

Sprzęt wykorzystany przy szkoleniu został użyczony przez Główny Sztab Policji KGP. Urządzenia termowizyjne, noktowizyjne oraz system tzw. cichej łączności zostały zakupione w ramach ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego UE "Bezgraniczne Bezpieczeństwo".

  • sprzęt do poszukiwań
  • sprzęt do poszukiwań
  • sprzęt do poszukiwań
  • policjanci w trakcie ćwiczeń
  • policjanci w trakcie ćwiczeń
  • policjanci w trakcie ćwiczeń
Powrót na górę strony