Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za oszustwo na seniorce

Data publikacji 11.07.2022

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wziął udział w oszustwie dokonanym na 85-letniej mieszkance Leszna. Seniorka dała się telefonicznie przekonać, że jej oszczędności są zagrożone i musi je przekazać w ręce policji, co oczywiście było nieprawdą.

8 lipca br. do leszczyńskiej komendy zgłosiła się osobiście 85-letnia mieszkanka Leszna, która poinformowała, że kilka godzin temu padła ofiarą oszustów. Z informacji przekazanych przez zawiadamiającą wynikało, że na jej stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji, informując, że jej mienie jest zagrożone przez przestępców. Pod namową telefonującego oszusta kobieta spakowała do reklamówki swoje oszczędności oraz złotą biżuterię, warte ponad 40 tysięcy złotych i przekazała je pod swoim domem nieznanemu mężczyźnie.

Między innymi dzięki informacjom przekazanym przez pokrzywdzoną i jej rodzinę, już następnego dnia leszczyńscy policjanci zatrzymali w stolicy Wielkopolski osobę mającą związek z tym przestępstwem. To 43-letni mieszkaniec Poznania. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz kilka telefonów komórkowych.

Mężczyzna został przetransportowany do leszczyńskiego policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili mu zarzut udziału w oszustwie na szkodę starszej kobiety, mieszkanki Leszna.

Wczoraj, 10 lipca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przy okazji tej sprawy jeszcze raz przypominamy i apelujemy, aby nigdy nie przekazywać oszczędności nieznanym osobom, pod pozorem pomocy swoim bliskim lub udziału w „policyjnej akcji”. Zawsze w takiej sytuacji należy jak najszybciej zakończyć rozmowę, natychmiast zadzwonić pod numer alarmowy 112 i o wszystkim powiadomić policjantów.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony