Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polski policjant w czasie wolnym od służby uratował turystkę w Chorwacji

Data publikacji 13.07.2022

Sierż. szt. Piotr Filar, pracujący na co dzień w Komisariacie Policji w Rabce-Zdroju, a delegowany obecnie do pełnienia służby w rejonie Zadaru w Chorwacji, w czasie wolnym od służby uratował 20-letnią obywatelkę Norwegii przed zgwałceniem.

Sierżant sztabowy Piotr Filar na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Rabce-Zdroju. W tym sezonie wakacyjnym jest jednym z policjantów delegowanych do pełnienia służby na terenie Chorwacji, w rejonie Zadaru.

Wczesnym rankiem, tuż po godz. 5.00 policjant w czasie wolnym od służby odbywał poranny trening biegowy w rejonie plaży, gdy usłyszał niepokojące krzyki. Zareagował natychmiast. Okazało się, że pomocy wzywała 20-letnia obywatelka Norwegii, którą usiłował zgwałcić obywatel Chorwacji, dopuszczając się jednocześnie naruszenia jej nietykalności cielesnej. Policjant udzielił kobiecie pomocy. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany. Napastnikiem okazał się 22-letni obywatel Chorwacji.

Od 1 lipca br. polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego. Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów, polscy funkcjonariusze do 31 sierpnia br. asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy jak każdego roku, licznie odpoczywają w Chorwacji i Bułgarii.

(BKS KGP mw)

Powrót na górę strony