Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 13.07.2022

Już kilkanaście minut po zgłoszeniu, policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo mężczyznę. 41-latek podczas awantury ostrym narzędziem miał zadać rany kobiecie i mężczyźnie. Niestety, mimo natychmiastowej pomocy, 31-latek zmarł. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest prokuratorskiego śledztwo.

8 lipca br. dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w mieście. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. Tam zastali dwie osoby z licznymi obrażeniami głowy i tułowia. 51-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna natychmiast zostali przetransportowani do szpitala. Niestety poszkodowany, mimo natychmiastowej pomocy, zmarł.

W tym czasie policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pracowali na miejscu zdarzenia. Mundurowi ustalili osobę mogącą mieć związek z tym przestępstwem. Rozpytali sąsiadów i sprawdzili wszystkie miejsca, gdzie podejrzewany mógł się oddalić. Już kilkanaście minut później namierzyli podejrzewanego 41-latka w piwnicy jednego z bloków. Mieszkaniec Brzegu został zatrzymany i przewieziony do komendy. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał 2 promile alkoholu.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem brzeskiej prokuratury. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie między innymi zarzutu zabójstwa.

Na wniosek prokuratury, sąd aresztował tymczasowo 41-latka na 3 miesiące. Za takie przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest prokuratorskiego śledztwo.

(KWP w Opolu / kp)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • dłonie w niebieskich rękawiczkach podczas pobieranie odcisków palców
  • policjant wprowadza mężczyznę do pomieszczenia dla osób zatrzymanych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.63 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony