Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój na obcokrajowcach, a w tle znaczna ilość narkotyków

Data publikacji 14.07.2022

Do 12 lat więzienia grozi dwóm młodym bielszczanom podejrzanym o rozbój na obcokrajowcach. 18 i 19-latek zaatakowali siedzących w parku obywateli Ukrainy oraz Mołdawii i zabrali im przedmioty o wartości blisko 800 złotych. W mieszkaniu młodszego z nich policjanci znaleźli ponad 700 gramów narkotyków. W rozboju uczestniczyła również 16-letnia znajoma mężczyzn, która dodatkowo zniszczyła paszport Mołdawianina. Sprawa nieletniej trafiła do sądu rodzinnego, natomiast bielszczanie usłyszeli zarzuty i na dwa miesiące trafili do aresztu.

Na dwa miesiące do aresztu trafili dwaj bielszczanie zatrzymani przez bielskich policjantów. 18 I 19-latek podejrzani są o rozbój na obcokrajowcach. W zdarzeniu tym brała również udział ich 16-letnia znajoma. Jak ustalili policjanci, młodzi ludzie zaatakowali siedzących w parku, w centrum miasta, 17-letniego obywatela Ukrainy i 23-letniego obywatela Mołdawii. Napastnicy kopali mężczyzn po głowie i tułowiu. Następnie zabrali im dwa telefony komórkowe, słuchawki, a z palca 17-latka ściągnęli sygnet. Na zakończenie, 16-latka zniszczyła paszport obywatelowi Mołdawii. Łączna wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na blisko 800 złotych. Młodzi ludzie nie zdawali sobie sprawy, że zostali zarejestrowani na kamerach monitoringu. Zatrzymanie odpowiedzialnych za rozbój było kwestią czasu.

Policjanci już kilka dni później zatrzymali 18 i 19-latka. Podczas przeszukania w mieszkaniu młodszego z mężczyzn mundurowi zauważyli na blacie kuchennym foliowe torebki z niewielką ilością białego proszku. Po chwili w jego lodówce funkcjonariusze znaleźli dwa opakowania foliowe wypełnione taką samą substancją oraz kolejną torebkę z suszem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że była to amfetamina o łącznej wadze ponad 640 gramów i blisko 90 gramów marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju, dodatkowo 18-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Natomiast 16-letnia wspólniczka mężczyzn za rozbój I uszkodzenie dokumentu będzie się tłumaczyć przed sądem rodzinnym. 18 i 19-latek decyzją sądu trafili na dwa miesiące do aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków - do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego
  • zatrzymany mężczyzna ma założone kajdanki na rękach trzymanych z tyłu
  • zabezpieczone dwie paczki środków odurzających w zielonym worku foliowym
  • zabezpieczone dwie paczki środków odurzających w zielonym worku foliowym
  • zabezpieczone środki odkurzające
  • zabezpieczone środki odkurzające
Powrót na górę strony