Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekali, bo wieźli „fanty” z włamania

Data publikacji 14.07.2022

W ubiegłą środę na drogach powiatu mińskiego miał miejsce pościg za uciekającymi srebrną mazdą mężczyznami, którzy nie zatrzymali się do policyjnej kontroli. Gdy wreszcie samochód zawisł podwoziem na jednym z pól, a trzech mężczyzn zaczęło uciekać pieszo, bardzo szybko zatrzymali ich policjanci z komisariatu w Stanisławowie. Okazało się, że powodem ucieczki było popełnione chwilę wcześniej włamanie i „fanty” znajdujące się w aucie. Zatrzymana trójka usłyszała zarzuty, a Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Tydzień temu jeden z policjantów komisariatu w Stanisławowie, podczas przejazdu po gminie, zauważył podejrzany samochód mazda i trzech mężczyzn w środku. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić samochód i podróżujące nim osoby.

Do pomocy wezwał dzielnicowego, który na bieżąco był informowany o aktualnej pozycji mazdy. Po przyjeździe radiowozu światłami błyskowymi i dźwiękowymi policjant nakazał kierującemu srebrną mazdą aby sie zatrzymał, ten jednak nie reagował, a wręcz przyspieszył i zaczął uciekać. Do pomocy w zatrzymaniu zostały skierowane kolejne radiowozy.

Drogami powiatu mińskiego trwał pościg aż do miejscowości Wólka Czarnińska, gdzie kierowca mazdy próbował zgubić pościg wjeżdżając na pole upraw. Niestety samochód zawisł na podwoziu, więc dalszą próbę ucieczki mężczyźni podjęli pieszo.

Wtedy bardzo szybko zatrzymali ich mundurowi z komisariatu. Zatrzymani to 22-letni obywatel Mołdawii, 37-letni obywatel Białorusi i 40-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli auta funkcjonariusze znaleźli srebrną biżuterię i zegarki, z których część popakowana była w przezroczystą folię.

W trakcie dalszych czynności służbowych policjanci ustalili, że biżuteria i zegarki pochodzą z włamania do domu w Węgrowie. Cała trójka została zatrzymana i umieszczona w policyjnej celi.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić im zarzut kradzieży z włamaniem, ponadto obywatel Mołdawii usłyszał jeszcze zarzut dotyczący niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyznom za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do ustalenia innych przestępstw, które mogli popełnić zatrzymani obcokrajowcy.

(KSP / mw)

  • zatrzymani mężczyźni w kajdankach na rękach siedzą na ziemi, przy jednym z nich stoją policjanci
  • Samochód, którym poruszali się mężczyźni
  • Biżuteria i zegarki zabezpieczone przez policjantów
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony