Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Brzeszcz uratowali życie 34-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 14.07.2022

Dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim, aspirant sztabowy Dariusz Lelito oraz dwaj dzielnicowi sierżant sztabowy Paweł Stokłosa i sierżant sztabowy Andrzej Moc wspólnie podjęli skuteczną interwencję, podczas której uratowali życie 34-letniego mężczyzny. Niedoszły samobójca trafił na leczenie do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę, 06.07.2022 roku w Brzeszczach. Tuż po godzinie 15.00 dyżurny komisariatu Policji odebrał telefon od mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna przekazał, że z uwagi na trudną sytuację rodzinną ma zamiar targnąć się na własne życie. Policjant o zdarzeniu natychmiast powiadomił patrole znajdujące się na terenie gminy informując, że mężczyzna może znajdować się w jednym z zagajników w Brzeszczach. Powiadomił również pogotowie ratunkowe. Następnie przez kilka minut rozmawiał z mężczyzną przedstawiając możliwości rozwiązania problemów tak aby wpłynąć na zmianę jego decyzji. Niestety, w pewnej chwili mężczyzna się rozłączył.

W tym czasie zagajnik, w którym znajdował się mężczyzna, zlokalizowali już dwaj dzielnicowi. Przy jednym z drzew znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy w wyniku czego odzyskał świadomość. Funkcjonariusze monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Następnie 34-latek karetką został przewieziony do szpitala na leczenie.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od udzielania pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie. Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/

(KWP w Krakowie/ mw)

Powrót na górę strony