Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gdy liczy się każda minuta...

Data publikacji 14.07.2022

Żorscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tym razem pospieszyli z pomocą 4-letniemu dziecku, które wymagało natychmiastowej pomocy lekarskiej. Dziewczynka znajdowała się w stanie zagrażającym życiu, dlatego, pomagając rodzinie, mundurowi zdecydowali o eskorcie. Dzięki temu sprawnie dotarli oni do szpitala.

Wczoraj, 13.07.2022 roku, żorscy mundurowi otrzymali zgłoszenie od zdenerwowanej mieszkanki powiatu cieszyńskiego, która oznajmiła, że wiezie do szpitala 4-letnie, nieprzytomne dziecko, z podejrzeniem udaru. Pomimo wcześniejszej prośby rodziny o przetransportowanie dziewczynki przez wykwalifikowanych ratowników medycznych okazało się, że w tym momencie karetka była niedostępna.

Bez chwili wahania mundurowi podjęli decyzję o przeprowadzeniu eskorty samochodu z nieprzytomnym dzieckiem do Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Katowicach. Radiowóz, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, szybko i bezpiecznie poprowadził pojazd z matką i dzieckiem do placówki medycznej. W międzyczasie matka poinformowała oddział neurologiczny szpitala o aktualnym stanie dziecka i czasie potrzebnym na bezpieczny przejazd. Na miejscu w szpitalu czekali już lekarze, którzy udzielili dziewczynce specjalistycznej pomocy medycznej. Dziecko pozostało w placówce na obserwacji.

Szybka interwencja żorskich policjantów sprawiła, że dziewczynka w porę trafiła do szpitala, gdzie uzyskała fachową pomoc.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony