Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa i wyłudzanie kredytów usłyszeli zarzuty

Data publikacji 14.07.2022

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie dotyczące oszustw przy wyłudzaniu kredytów. Podejrzani przekładając fikcyjne zaświadczenia dotyczące zatrudnienia wprowadzali w błąd banki co do zdolności kredytowej. Śledczy łącznie przedstawili 8 osobom 36 zarzutów. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zespołu dw. z przestępczością gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod koniec ubiegłego roku uzyskali informacje dotyczące oszustw i wyłudzeń kredytów, do których miało dochodzić między innymi na terenie powiatu sanockiego w okresie od 2015 do 2020 roku. Z ustaleń wynikało, że podejrzani przekładając fikcyjne zaświadczenia dotyczące zatrudnienia i zarobków wyłudzali kredyty gotówkowe.

W toku prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 8 osobom 36 zarzutów dotyczących oszustw, wyłudzenia kredytów i pożyczek oraz wystawiania fałszywych zaświadczeń dotyczących zatrudnienia i zarobków. Na podstawie tych dokumentów wyłudzano z banków i firm pożyczkowych pieniądze.

Podejrzani to pięć kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 24 do 51 lat, mieszkających na terenie powiatu sanockiego. Jak ustalili policjanci, osoby te mogły wyłudzić łącznie ponad 425 tysięcy złotych. Główny podejrzany w tej sprawie, 31-letni mężczyzna usłyszał 20 zarzutów.  

Za te przestępstwa w zależności od roli w tym przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu.

 

Powrót na górę strony