Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewodnik psa służbowego nie zawiódł. W drodze na interwencję zmienił koło w aucie seniorów

Data publikacji 15.07.2022

„Pomagać i chronić” to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby. Słowa te wielokrotnie potwierdzają szczecińscy policjanci. Tym razem Przewodnik Psa Służbowego asp. Rafał Kunecki w drodze na interwencję pomógł seniorom w trudnej sytuacji. Policjant sprawnie wymienił oponę w ich samochodzie. Do Komendanta Miejskiego Policji wpłynęły podziękowania dla mundurowego.

Aspirat Rafał Kunecki, przewodnik psa służbowego, w jadąc na interwencję, zauważył na poboczu samochód osobowy z włączonymi światłami awaryjnymi, przy którym stała para seniorów.

Policjant zatrzymał się, żeby sprawdzić, czy potrzebna jest im pomoc. Usłyszał, że jadą w podróż, jednak ich auto uległo awarii i potrzebna jest wymiana opony. Nie są w stanie sami tego zrobić i nie mogą dodzwonić się do nikogo po pomoc.

Mundurowy niezwłocznie zabezpieczył miejsce i razu przystąpili do działania. Sprawnie wymienił uszkodzone koło na zapasowe, za co seniorzy serdecznie podziękowali. Dzięki postawie funkcjonariusza, jego zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy, seniorzy mogli już bezpiecznie ruszyć w dalszą podróż.

Jeszcze tego samego dnia do komendanta miejskiego policji wpłynęły podziękowania za pomoc, jaką otrzymali od aspiranta Rafała Kuneckiego. Jego postawa jest „dobrym przykładem i zasługuje na szczególną pochwałę”, czytamy w podziękowaniu.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony