Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagali w ewakuacji osób i ratowali sprzęt medyczny oraz leki z płonącego oddziału szpitalnego

Data publikacji 15.07.2022

Wczoraj doszło do pożaru budynku oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Podczas akcji ratowniczej płoccy policjanci pomagali w ewakuacji osób przebywających w płonącym budynku i ratowali sprzęt medyczny oraz leki znajdujące się w szpitalu. Po udzieleniu pomocy i zabezpieczeniu sprzętu medycznego, niezbędne było szybkie udzielenie pomocy policjantom, którzy wymagali podłączenia pod aparaturę tlenową.

Wczoraj ok. godz. 17. doszło do pożaru dachu budynku oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Według wstępnych ustaleń, pracownicy przy użyciu palnika kładli na dachu papę termozgrzewalną. Nagle zauważyli jak dach zaczyna się palić. Przystąpili do gaszenia pożaru i wezwali służby.

Na miejsce jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, przyjechali policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy, którzy wbiegli do płonącego budynku i zaczęli sprawdzać wszystkie pomieszczenia, aby ewakuować jak najszybciej znajdujące się tam osoby.

W sumie w trakcie dynamicznej akcji z budynku ewakuowanych zostało 10 pacjentów i 6 osób z personelu. Dzięki szybkiej reakcji żadna z tych osób nie odniosła obrażeń.

Kiedy pacjenci i personel byli już bezpieczni policjanci znowu weszli do budynku, w którym unosił się dym i zaczęli ratować sprzęt medyczny, leki i dokumentację znajdującą się na oddziale. Po trwającej kilka godzin akcji ratowniczej funkcjonariusze mieli problemy z oddychaniem. Wymagali pomocy medycznej i podłączenia pod aparaturę tlenową i skierowani zostali na dalsze badania. Po udzielonej pomocy funkcjonariusze opuścili szpital.

W sprawie pożaru oddziału zakaźnego trwają dalsze czynności.

Autor: podkom. Marta Lewandowska

Fot. Krzysztof Kaźmierczak - portalplock.pl 

Powrót na górę strony