Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Dolnego Śląska wraz z funkcjonariuszami z Wielkopolski udzielili pomocy uczestnikom wypadku drogowego

Data publikacji 18.07.2022

W piątek, 15 lipca br., policjanci z garnizonu dolnośląskiego i wielkopolskiego wracając z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, byli świadkami zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań, zabezpieczając miejsce wypadku i udzielając pomocy przedmedycznej jego uczestnikom. Dwie osoby z pięciu biorących udział w zdarzeniu trafiły do pobliskiego szpitala.

Funkcjonariusze z garnizonu dolnośląskiego i wielkopolskiego po zakończonych zajęciach w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie ruszyli w kierunku miejsc zamieszkania. Niestety ich podróż po kilkunastu minutach została przerwana ze względu na zdarzenie drogowe, do którego doszło przed ich pojazdami na drodze numer 58 w okolicach miejscowości Jedwabne. Udział w nim brały dwa pojazdy, w których łącznie podróżowało 5 osób.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania, w pierwszej kolejności zabezpieczając miejsca zdarzenia celem niedopuszczania do kolejnych zdarzeń, a następnie udzielając pomocy przedmedycznej jego uczestnikom. Funkcjonariusze, mając na uwadze bezpieczeństwo osób biorących udział w zdarzeniu odłączyli pojazdy od źródła zasilania.

Policjanci nawiązali kontakt z oficerem dyżurnym, informując go o całej sytuacji, stanie zdrowia uczestników i utrudnieniach na drodze powstałych w wyniku zdarzenia. Decyzją przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego dwie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przewiezione do najbliższego szpitala.

Opisany przypadek po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się przez całą dobę, a reagowanie na sytuacje, kiedy ludzkie życie jest zagrożone, jest czymś naturalnym.

Funkcjonariusze z Wrocławia, Zgorzelca, Oławy i Poznania wykazali się właściwą postawą, jakiej w takim przypadku oczekiwano by od każdego z nas.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony