Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami

Data publikacji 18.07.2022

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami. Mundurowi odzyskali 3 auta o wartości kilkuset tysięcy złotych, które były już częściowo rozłożone na części. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 42-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim dotarło zgłoszenie o kradzieży samochodu m-ki BMW. Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast zajęli się tą sprawą.

Kryminalni uściślili szczegóły zdarzenia i zebrali informacje w tej sprawie. Podczas swojej pracy policjanci ustalili, że na skradziony samochód może znajdować się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mundurowi pojechali na miejsce, gdzie na jednej z posesji, w garażu, znaleźli ukryte trzy samochody pochodzące z kradzieży, w tym bmw, którego dotyczyło zgłoszenie. Pojazdy były już częściowo rozłożone.

Kryminalni z tą sprawą powiązali 42-letniego mężczyznę, którego zatrzymali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zabezpieczyli też odzyskane auta o wartości kilkuset tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży.

Tego typu przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony