Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol w rękach policjantów

Data publikacji 19.07.2022

Chorzowscy policjanci we współpracy z kryminalnymi zwalczającymi przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejęli nielegalny alkohol. Stróże prawa zatrzymali mieszkańca Katowic, który przechowywał trunek w garażu na terenie Chorzowa. Jego wprowadzenie na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę blisko 70 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z chorzowskiej komendy i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 46-latka, który prowadził nielegalną rozlewnię alkoholową. W wynajmowanym przez niego garażu śledczy znaleźli prawie 1000 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, ponad 2200 butelek oraz urządzenie służące do nielegalnego rozlewania alkoholu. Mieszkaniec Katowic usłyszał już zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconej akcyzy mogła wynieść blisko 70 tysięcy złotych.

Za przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna albo do 3 lat więzienia lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

(KWP w Katowicach / kp)

  • kartony, w których znajdują się butelki z nielegalnym alkoholem.
  • zabezpieczony przez policjantów alkohol w plastikowych pojemnikach
  • zabezpieczone kartony i plastikowe pojemniki z alkoholem
Powrót na górę strony